A jelenlegi helyzetben nemcsak a vírus által okozott megbetegedésekkel kell számolnunk, hanem a szociális távolságtartásból fakadó következményeivel is. Amíg a tudósok a hatékony kezelési módokon dolgoznak, addig számos kutatás megerősítette, hogy azok az emberek, akik nem érzik, hogy kötődnének másokhoz, magasabb százalékban szenvednek depressziótól, fogékonyabbak a betegségekre.
Világossá vált, hogy az izoláció a helyes válasz a járvány megfékezésére, de mit tehetünk szociális jólétünkért? Gyakran hibáztatjuk a technológiát, mint az elmagányosodás kirobbantóját. A Harvard közegészségügyi tanszéke által végzett kutatás rávilágít arra, hogy sokkal inkább az számít, hogy hogyan használod a készülékedet és ezáltal a platformokat, mint az idő mennyisége, amit eltöltesz vele.
A munkakör adottságaitól függően már mindenki átállt az otthoni munkavégzésre, de nem lehet eléggé hangsúlyozni a minőségi kapcsolattartás jelentőségét. A Buffer.com 3500 résztvevő bevonásával készült felmérése szerint, az otthonról dolgozók 20%-a szenved az elmagányosodás érzésétől.
Erre reagálva hoztunk Nektek néhány ötletet, amikkel erősíthető az összetartás, és némi jókedvet is csempészhetünk a mindennapokba. Íme néhány lehetőség:
A vezetőkre óriási felelősség hárul, hogy a napi munkaszervezés mellett kreativitásukat és az IT adta lehetőségeket felhasználva, minőségi idővel és kellő odafigyeléssel támogassák kollégáikat, segítsük őket ebben. Nálatok vannak már jól működő módszerek? Ha igen, írjátok meg kommentben, ezzel is generálva az információátadást.